Zegarek TISSOT T142.464.16.032.00

TISSOT HERITAGE 1938 AUTOMATIC COSC

Kolekcja: Heritage

Zegarek męski naręczny (analog, 5 atm)

Nowość
4 100 zł
W MAGAZYNIE
odbiór osobistyw salonach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi
30.000 zegarkówna naszym magazynie
centrum serwisowenajnowocześniejsze w Polsce
60 dni na zwrotbez pośpiechu i problemów
darmowa dostawakurier DPD, Inpost
Autoryzowany sprzedawcagwarancja oryginalności wszystkich produktów
Parametry
Kolor biały, niebieski
Rozmiar koperty 39 mm
Wodoszczelność 5 ATM
Męskie / damskie męski
Mechanizm analog
Kształt koperty okrągły
Napęd automat
Materiały stal, szafirowe szkło
Szkło szafirowe
Czas rezerwy chodu 38
Pasek / bransoleta pasek skórzany
Rozmiar paska 20 mm
Zapięcie sprzączka
Funkcje Chronometer, Antyrefleks, Szklany dekiel
więcej
Opis produktu
Tissot Heritage

HERITAGE

Zegarki z tej kolekcji stworzone są z myślą o miłośnikach stylu retro oraz modeli historycznych. Każdy prezentowany tutaj czasomierz czerpie z bardzo bogatej historii zegarmistrzowskiej Tissot, będąc reedycją modelu sprzed lat. W celu oddania oryginalnego charakteru tych zegarków w niektórych przypadkach zastosowano takie same materiały jak te, których używano przed laty, a więc np. szkło hesalitowe.

więcej
Zdjęcia i wideo
więcej
Akcesoria
więcej
UBEZPIECZENIE
więcej
O marce

Tissot został założony w 1853 roku przez Charles-Félicien Tissot i jego syna Charles-Émile Tissot w szwajcarskim mieście Le Locle, położonym w kantonie Neuchâtel w górach Jura.

Charles-Félicien Tissot był złotnikiem specjalizującym się w zdobieniu (giloszowaniu) kopert zegarków kieszonkowych. Jego syn Charles-Emile już od najmłodszych lat interesował się zegarmistrzostwem. W wieku 12 lat rozpoczął praktyki u doświadczonych zegarmistrzów z regionu. W 1853 roku oboje postanowili połączyć siły i otworzyć zakład zegarmistrzowski, który specjalizował się w montażu i produkcji zegarków kieszonkowych.

Zegarki produkowane przez rodzinę Tissot w tym czasie zdobywały prestiżowe nagrody na branżowych konkursach.

W 1888 roku firma otrzymała dyplom Honorowy w Zurychu w 1888 r., Grand Prix i Złoty Medal w Antwerpii w 1890 r. i Grand Prix w Paryżu w 1900 r. i I nagrodę za Chronometry i Chronometry Morskie w Konkursie Obserwatorium Neuchâtel. W 1911 roku portfolio marki poszerzyło się o naręczne zegarki damskie.

W 1916 roku zaprojektowano jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków z zakrzywioną kopertą tzw. Tissot „Banana” Watch.

Marka Tissot

ROZWÓJ

Od lat 40. XX wieku następuje dynamiczny rozwój marki, która wytwarza własne kalibry i wprowadza do zegarków szereg usprawnień i innowacji. Jednym z celów Tissot jest tworzenie wysokiej jakości zegarków w atrakcyjnej i przystępnej cenie a motto „srebro w cenie złota” staje się jednym z ważnych elementów DNA marki.

W latach 60. XX wieku coraz silniej wiąże się ze sportem motorowych i wyścigami samochodowymi. Efektem tych zainteresowań jest model zegarka PR 516 z charakterystyczną bransoletą z otworami, który pojawia na rynku w 1965 roku.

W latach siedemdziesiątych firma już oficjalnie sponsoruje zespoły biorące udział w rajdzie Le Mans, a także w Formule 1. Związki ze światem sportu mają odzwierciedlenie w projektowanych wówczas zegarkach.

100 LECIE

W 1953 roku z okazji 100-lecia założenia firmy, pojawia się na rynku Tissot Navigator, pierwszy seryjnie produkowany zegarek z tarczą wskazującą czas w formacie 24-godzinnym. Czas można odczytać bez manipulowana zegarkiem, co w tym czasach jest innowacją..

Pod koniec lat 50 XX wieku, dział technologiczny marki finalizuje prace nad mechanizmem bazowym 871 typu ébauche z centralnym sekundnikiem i datownikiem, który od tej pory stanowi podstawę wszystkim projektów zegarków Tissot.

KRYZYS KWARCOWY

Pod koniec lat 70. XX wieku Tissot odczuwa skutki wejścia na rynek tańszych i precyzyjniejszych zegarków kwarcowych.

W 1976 roku Tissot wypuszcza na rynek pierwszą kolekcję zegarków kwarcowych, ale nie wpływa to znacząco na poprawę sytuacji finansowej. Firma tnie koszty i zaprzestaje produkcji własnych mechanizmów. W 1977 roku zamyka filie w Peseux i La Chaux-de-Fonds. Mimo to nadal ponosi straty, w rezultacie w 1983 roku staje na krawędzi bankructwa.

Sposobem na wyjście z trudnej sytuacji i przetrwanie kryzysu jest fuzja SSIH i ASUAG. W 1983 roku utworzone zostaje SMH (Swiss Microelectronics and Horology Company), który od 1985 roku kierowane jest przez Nicolasa Hayeka. W 1998 roku zmienia nazwę na Swatch Group.

WSPÓŁCZENOŚĆ

Po restrukturyzacji Tissot wraca na rynek. Przełomem okazuje się zaprojektowanie w 1999 roku Tissot Touch – pierwszych zegarków analogowym ze strefami dotykowymi. W 2013 roku Tissot prezentuje mechanizm Powermatic 80 cechujący się najdłuższą rezerwą chodu wynoszącą 80 godzin.

Marka Tissot silnie związana ze światem sportu, gdzie angażuje się jako sponsor i pełni funkcję oficjalnego chronometrażysty (m.in. jak Moto GP, NBA czy Tour de France).

" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

więcej
odbiór osobistyw salonach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi
30.000 zegarkówna naszym magazynie
centrum serwisowenajnowocześniejsze w Polsce
60 dni na zwrotbez pośpiechu i problemów
darmowa dostawakurier DPD, Inpost
Autoryzowany sprzedawcagwarancja oryginalności wszystkich produktów