Zegarki Lip

Cofnąć się do czasów napoleońskich przytaczając historię zegarmistrzostwa? Okazuje się, że można śledząc dzieje francuskiej marki Lip. Pomimo że rokiem rozpoczęcia działalności jest 1867, to już w 1807 roku zegarmistrz Emmanuel Lipmann stworzył zegarek, który został później wręczony samemu Napoleonowi Bonaparte! Zegarki Lip towarzyszyły Francuzom w kolejnym stuleciu, a sama marka przetrwała do dnia dzisiejszego. Jej losy splatały się najważniejszymi wydarzeniami XIX i XX wieku.


Zegarki Lip – historia marki

Pasja tworzenia zegarków przetrwała w rodzinie Lipmann kolejne pokolenia, aby w połowie XIX w. doprowadzić do założenia manufaktury zegarków Comptoir Lipmann. Skrót Lip pojawił się na zegarkach tego producenta 1896 roku i bezpośrednio nawiązywał do nazwiska założycieli marki. Ciekawym momentem w historii marki była współpraca z Marią Skłodowską-Curie. Dzieląc się swoimi wynikami badań nad radem, doprowadziła do powstania pierwszych na świecie zegarków z fosforyzującymi wskazówkami i tarczami. Manufaktura Lip zajmowała się również produkcją zegarków dla armii, co znacząco podniosło, już i tak wysoką, rangę marki w hierarchii producentów zegarków. Podczas I wojny Światowej doceniono ich niezawodność i precyzyjne odmierzanie czasu. Z kolei w 1946 roku nowoczesny zegarek Lip został przekazany przez rząd francuski Sir Winstonowi Churchillowi jako podziękowanie za działalność na rzecz Francji.


Czytaj więcej

Przełomowe daty

1952 rok to przełomowa data w historii zegarmistrzostwa i samej marki. Lip zegarki z mechanizmem elektrycznym wyprodukowane przez markę, zapoczątkowały nową erę w tej branży. W drugiej połowie XX wieku zegarki Lip były wykorzystywane przez światowej sławy himalaistów, nurków i głowy państw, zyskały nawet miano zegarków prezydenckich.

Kryzys kwarcowy niestety nie obszedł się z kluczowym francuskim producentem zegarków delikatnie. Firma zmuszona była zakończyć działalność, nie mogąc znieść konkurencji w starciu z tanimi i niezawodnymi mechanizmami kwarcowymi. Sytuacja zmieniła się dopiero w latach 90., kiedy to markę Lip wykupił Jean-Claude Sensemat, przywracając światu jej dziedzictwo i bogatą historię.


Zegarki Lip – marka profesjonalistów

Obecnie marka Lip kojarzona jest z najwyższej jakości zegarkami. Produkuje zegarki automatyczne, a jej wyjątkowe kolekcje nawiązują do bogatej historii firmy. Męskie kolekcje wyróżnia elegancki wygląd i wysoka funkcjonalność. Czasomierze z kolekcji Himalaya nawiązują w swojej stylistyce do surowego, górskiego klimatu, natomiast modele z linii Nautic – Ski to ciekawa, sportowa propozycja. Opinie zadowolonych klientów jednoznacznie wskazują na niezawodność i wysoką klasę oferowanych zegarków. Cena zegarków Lip dostępnych w naszym sklepie jest bardzo atrakcyjna. Dodatkowo organizujemy cykliczne akcje promocyjne oraz wyprzedaże.


Damskie zegarki Lip

Dokonania marki Lip doceniły także kobiety, które bardzo chętnie sięgają po produkty tej marki. W naszym sklepie oferujemy niezwykle subtelne i delikatne zegarki, których stylistyka opiera się na klasycznym wzornictwie. Niewielki rozmiar koperty damskich zegarków doskonale prezentuje się na kobiecym nadgarstku. Elegancki skórzany pasek lub bransoleta dodają całości ekskluzywnego charakteru. W ofercie mamy także damskie zegarki Lip o nietypowym kształcie koperty.

Ze względu na liczne dokonania marki Lip oraz jej wkład w rozwój zegarmistrzostwa, zegarki Lip zyskały opinię nowoczesnych i niezawodnych.