Boccia Titanium to linia zegarków sprzedawanych przez amerykańską firmę Universal Watch Company. UWC została założona w 1994 roku przez byłego sprzedawcę biżuterii Raphaela Cohena. Marka Boccia została wyodrębniona w 1996 roku. Zegarki produkowane są w Hongkongu przez filię Tutima Germany. W produkcji wykorzystywane są szwajcarskie i japońskie mechanizmy.

Podstawowym wyróżnikiem marki, dzięki któremu zdecydowanie wyróżnia się spośród innych, oferowanych przez UWC, jest wykonywanie zegarków w całości z tytanu. Materiał ten odznacza się dużo niższą wagą w stosunku do stali szlachetnej a przy tym nie zawiera domieszki niklu, dzięki czemu jest hipoalergiczny. Zegarki Boccia Titanium są w całości wykonane z tego materiału, dotyczy to zarówno kopert jak i sprzączek pasków, dekli czy koronek. Jedynym wyjątkiem są bransolety typu mesh, które wykonane są ze stali.

Mimo iż zalety tytanu znane są już od dawna a w branży zegarmistrzowskiej co rusz pojawiały się modele zegarków wykonanych z tego materiału, brakowało do tej pory producenta, który zdecydowałby się oprzeć na nim wszystkie swoje produkty. Marka Boccia Titanium odczarowała ten materiał, dzięki czemu stał się on bardziej dostępny. Zegarki Boccia Titanium, mimo wykorzystania tego nowoczesnego materiału oferowane są w bardzo przystępnych cenach, dzięki którym zalety tytanu może poznać znacznie szersza grupa odbioców.

O jakości zegarków Boccia Titanium świadczyć może nagroda przyznana przez branżowy serwis Markt-Intern w 2018 roku dla marki roku w przedziale cenowym do 150 euro. Jury podkreślało „Niezawodny, różnorodny asortyment, doskonały stosunek jakości do ceny i wysoki wskaźnik rotacji”. Zegarki Boccia Titanium to różnorodne wzornictwo, pozwalające dobrać model do praktycznie każdej stylizacji. Od klasycznych czasomierzy po zegarki sportowe i casualowe. Bez względu na to jaki styl przypadnie nam do gustu, mamy pewność że jakość wykonania w każdym modelu stoi na jak najwyższym poziomie.

Marka Boccia Titanium