Boccia Titanium to seria zegarków oferowanych przez Universal Watch Company, amerykańską firmę.

UWC została założona w 1994 roku przez Raphaela Cohena, który wcześniej pracował jako sprzedawca biżuterii. Marka Boccia została wydzielona jako odrębna jednostka w 1996 roku. Zegarki tej marki są produkowane w Hongkongu przez oddział Tutima Germany. W procesie produkcji wykorzystywane są zarówno szwajcarskie, jak i japońskie mechanizmy.

Marka Boccia

CHARAKTERYSTYKA MARKI

Najważniejszym wyróżnikiem marki, który zdecydowanie odróżnia ją od innych ofert dostępnych w ramach UWC, jest kompleksowe używanie tytanu do produkcji zegarków. Ten materiał wyróżnia się znacznie niższą wagą w porównaniu do stali szlachetnej, jednocześnie nie zawierając domieszki niklu, co czyni go hipoalergicznym. Zegarki Boccia Titanium są w całości wykonane z tego materiału, łącznie z kopertami, sprzączkami pasków, deklami i koronkami. Jedynym wyjątkiem są bransolety typu mesh, które są wykonane ze stali. Tytan jest lekki, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i jest przyjazny dla skóry. Ponadto, jest odporny na korozję i zdolny wytrzymać ekstremalne temperatury. Wszystkie elementy ceramiczne są natomiast wykonane z pełnej ceramiki, innowacyjnego, trwałego i przyjaznego dla skóry materiału.

Mimo że zalety tytanu są dobrze znane od dawna, a branża zegarmistrzowska regularnie prezentuje modele zegarków wykonane z tego materiału, dotychczas brakowało producenta, który zdecydowałby się używać go we wszystkich swoich produktach. Marka Boccia Titanium odczarowała ten materiał, sprawiając, że stał się bardziej dostępny. Zegarki Boccia Titanium, pomimo korzystania z tego nowoczesnego materiału, są dostępne w bardzo przystępnych cenach, co umożliwia szerszej grupie odbiorców skorzystanie z zalet tytanu.

JAKOŚĆ ZEGARKÓW BOCCIA TITANIUM

Potwierdzeniem wysokiej jakości zegarków Boccia Titanium jest zdobycie nagrody w 2018 roku, przyznanej przez branżowy serwis Markt-Intern, dla marki roku w przedziale cenowym do 150 euro. Jury podkreślało niezawodność, różnorodność asortymentu, doskonały stosunek jakości do ceny oraz wysoki wskaźnik rotacji. Zegarki Boccia Titanium to różnorodne wzornictwo, umożliwiające dobór modelu do praktycznie każdej stylizacji – od klasycznych czasomierzy, po zegarki sportowe i casualowe. Bez względu na to, jaki styl przypadnie nam do gustu, możemy być pewni, że jakość wykonania w każdym modelu utrzymuje się na najwyższym poziomie.


W ofercie znajdują się zarówno zegarki damskie, jak i męskie.

" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>