Zegarki Casio to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Założona w 1946 r. przez Tadao Kashio w Tokio. Na początku swojej drogi zajmująca się głównie produkcją kalkulatorów. W roku 1957 firma zmienia swoją nazwę z Kashio Seisakujo na tą znaną obecnie, czyli Casio Computer Co. Ltd. Do Roku 1974 Casio ciągle udoskonalało i unowocześniało swoje kalkulatory. Jednak w tym roku miała również premiera ich pierwszego zegarka „Casiotron”. Zegarek wyposażony w mechanizm kwarcowy i automatyczny kalendarz, który został wymyślony zaledwie dwa lata wcześniej i wyświetlacz LCD.

W 1980 roku Casio debiutuje ze swoim pierwszym instrumentem muzycznym Casiotone 201. Rok później Casio prezentuje swoje dziedzictwo ujęte w małym urządzeniu, a mianowicie pierwszy na świecie zegarek z kalkulatorem.

Marka Casio
Casio


Kolejnym przełomem w historii firmy jest rok 1983 i założenie przez grupę naukowców zespołu - „Team Tough” z głównym inżynierem Kikuo Ibe. Powstał wtedy pierwszy G-Shock (jap. Jishokku) DW-5000C, który notabene pojawił się na wielkim ekranie w filmie „Speed – Niebezpieczna prędkość”. Dzięki ciężkiej pracy i jak dziś wiemy świetnemu pomysłowi, możemy dziś cieszyć się kolekcją G-Shock, która jest ceniona na całym świecie i pokochana przez miliony użytkowników tych świetnych, ale i bardzo użytecznych i bezkompromisowych czasomierzy. Przez swoje wyjątkowe właściwości jak wstrząsoodpornść, odporność na uderzenia i wysoka wodoszczelność, zegarki G-Shock goszczą na nadgarstkach m.in. żołnierzy Marines

Nie samym G-shockiem Casio żyje i w portfolio można znaleźć coś bardziej outdorowego, czyli ciekawa kolekcja sportowych zegarków Pro-Trek, zegarki Baby-G skierowane dla Pań i młodszych klientów jak i również zegarki retro nawiązujące do swoich starszych braci z początku powstania kolekcji zegarkowej Casio.