HISTORIA MARKI ATLANTIC

Firma Atlantic powstała w 1888 roku w Bettlach, Szwajcaria, założona przez Eduarda Kummera, urodzonego w 1845 roku. Kummer był pionierem szwajcarskiego zegarmistrzostwa, a jego wieloletnia praktyka i edukacja na Jurze Szwajcarskiej umożliwiły mu doskonalenie umiejętności zegarmistrzowskich.

Po powrocie do rodzinnego miasta jako mistrz horologii, uzyskał wsparcie społeczności Bettlach, co zaowocowało rozwojem branży zegarmistrzowskiej. Wizja stworzenia zegarmistrzostwa najwyższej jakości została zrealizowana, a w 1888 roku firma zatrudniała od 15 do 20 pracowników w swoim pierwszym warsztacie, a z czasem rozrosła się do 720 pracowników do końca XIX wieku.

Firma początkowo funkcjonowała jako EKB (skrót od Eduard Kummer Bettlach) i produkowała części dla renomowanych producentów zegarków, takich jak Longines i Certina. Pierwsze zegarki pod marką "Atlantic" pojawiły się w 1932 roku, w tym jednym z pierwszych wodoodpornych chronografów z logo sekstanta.

Wprowadzenie "szybkiego przesuwu daty" w 1960 roku stanowiło znaczący postęp w zegarmistrzostwie, umożliwiając zmianę daty 52 razy szybciej niż wcześniej. To osiągnięcie zdobyło uznanie innych producentów zegarków i potwierdziło kunszt firmy Atlantic w tej dziedzinie.

INNOWACJA

Wielce istotnym osiągnięciem w historii firmy Atlantic było wynalezienie w latach 50. mechanizmu z możliwości szybkiej zmiany datownika za pomocą koronki - „speed-switch”. Ten wyjątkowy wynalazek, porównywalny jest do odkrycia przez firmę Patek Philippe koronki do zegarka i używany do dnia dzisiejszego przez wszystkich producentów zegarków na świecie. Jako jedni z pierwszych na świecie zaczęli również produkować wodoszczelne zegarki.


Marka Atlantic

Marka Atlantic

WORLDMASTER

Flagowymi modelami Atlantic są zegarki z rodziny "Worldmaster", które zdobyły uznanie i pozostają wizytówką marki. Tradycyjny "Worldmaster" jest nieustannie udoskonalany, aby zachować swoją ponadczasowość.

W przeszłości zegarki Atlantic przyciągały osoby silnych osobowości, dążące do celu i zainteresowane produktami w wyższym przedziale cenowym. Obecnie Atlantic oferuje szeroki wybór zegarków, w różnych segmentach cenowych, zachowując wysoką jakość. Oprócz "Worldmaster", firma oferuje różnorodne modele sportowe, klasyczne i eleganckie. Jednak to, co wyróżnia tradycyjne modele, to ich charakterystyczny i unikalny design.

W ofercie znajdują się zarówno zegarki damskie, jak i męskie.

AMBASADOR

Krzysztof Hołowczyc od 2007 roku jest oficjalny ambasador marki Atlantic. Ten wybitny polski kierowca rajdowy już od ponad 10 lat współpracuje i wspiera tą firmę. Owocem tej współpracy jest między innymi specjalny model edycji limitowanej na 777 sztuk, który powstawał we współpracy z kierowcą ATLANTIC 55475.47.65BP oraz limitowany do 277 sztuk Automatyczny Chronograf 55858.41.29LE.