MARKA

Atlantic to znana marka zegarmistrzowska, która powstałą w Swajcarii w 1888 roku. Założycielem był Eduard Kummer, a firma początkowo nosiła nazwę EKB. Pierwsze zegarki z logo Atlantic zostały wyprodukowane w 1930 roku, a logotyp z kotwicą i cyrklem składające się na literę „A” określają, jakość i precyzję. Niebawem, bo już w latach 50-tych otwarto pierwszy salon i do dziś jest to jedna z najbardziej popularnych marek w naszym kraju.

INNOWACJA

Wielce istotnym osiągnięciem w historii firmy Atlantic było wynalezienie w latach 50. mechanizmu z możliwości szybkiej zmiany datownika za pomocą koronki - „speed-switch”. Ten wyjątkowy wynalazek, porównywalny jest do odkrycia przez firmę Patek Philippe koronki do zegarka i używany do dnia dzisiejszego przez wszystkich producentów zegarków na świecie. Jako jedni z pierwszych na świecie zaczęli również produkować wodoszczelne zegarki.


Marka Atlantic

Marka Atlantic

WORLDMASTER

Najbardziej popularna i znana z kolekcji Atlantic to lina Worldmaster. Produkowane niezmiennie do początku istnienia marki. Przekazywane z pokolenia na pokolenie charakteryzują się wysoką, jakością wykonania, klasycznym ponadczasowym wzornictwem i sentymentalną wartość.

AMBASADOR

Krzysztof Hołowczyc od 2007 roku jest oficjalny ambasador marki Atlantic. Ten wybitny polski kierowca rajdowy już od ponad 10 lat współpracuje i wspiera tą firmę. Owocem tej współpracy jest między innymi specjalny model edycji limitowanej na 777 sztuk, który powstawał we współpracy z kierowcą (ATLANTIC 55475.47.65BP).