Edifice

Picture: Edifice

Casio Edifice

 

 

 

Zegarki EDIFICE uosabiają perfekcyjną kombinację sportowego, dynamicznego charakteru z eleganckim designem. Mottem marki jest hasło „Speed & Intelligence” – które jak motor napędza całą kolekcję i motywuje do wyznaczania nowych standardów. Kolekcja dedykowana jest mężczyznom, dla których czas jest niezwykle istotny, bo żyją intensywnie i aktywnie; żyją chwilą!

 

Kolekcja EDIFICE to bardzo szeroki wachlarz zegarków na bransoletach, skórzanych paskach i w zależności od potrzeb wyposażonych m.in. w takie funkcje jak chronograf, datownik, czas światowy i wodoszczelność na poziomie 100m. Od 2014 roku serca fanów kolekcji podbijają modele z systemem Smartphone Link, które umożliwiają połączenie zegarka z telefonem za pośrednictwem systemu Bluetooth 4.0. EDIFICE to także dopieszczony do granic możliwość design. Precyzyjnie wykończone, wykonane z najlepszych materiałów zegarki przykuwają uwagę już przy pierwszym spojrzeniu!

 

 

Casio Edifice

 

  

 

  

  

Edifice Though Solar

TOUGH SOLAR


Stworzony przez Casio system Tough Solar to nic innego jak ładowanie zegarka energią słoneczną za sprawą wbudowanych paneli.

 

Ogniwa słoneczne „łapią” promienie światła i przetwarzają je w energię zapewniając niezawodne działanie wszystkich funkcji. Dzięki temu zegarek zapewnia niespotykaną wydajność energetyczną. System jest bardzo zaawansowany dlatego nawet najmniejsze źródło światła jest wystarczające, aby zegarek działał. W sytuacji słabego nasłonecznienia czasomierz można ładować także sztucznym światłem – np. pod zapaloną lampką.

WAVE CEPTOR

 

Wave Ceptor to technologia opatentowana przez Casio. Wyposażyliśmy nasze zegarki w mechanizm, który sygnałem radiowym synchronizuje zegarek z zegarem atomowo-cezowym w Brunszwiku – najdokładniejszym zegarem na świecie. Według szacunków naukowców jego dokładność wynosi jedną sekundę na milion lat!

 

Fale radiowe wysyłane są z nadajnika Mainflingen i bez zakłóceń rozchodzą się w promieniu około 1500 km pokrywając obszar większości Europy. Poza tym obszarem zegarek wskazuje czas w trybie działania zwykłego zegarka kwarcowego.

Edifice Wave Ceptor

Edifice Chronograph

CHRONOGRAPH


Chronograph to prawdopodobnie najczęściej wykorzystywana funckja w historii zegarmistrzostwa. Pozwala ona na dokładny pomiar interesującego nas wycinka czasu, a także odliczanie odstępów czasowych. W uproszczeniu chronograph w zegarku pełni funkcję stopera. Jego dokładność wynosi sekundę na każdą godzinę.

 

 

 

 

 

Casio Edifice