Zegarki Citizen

Firma Citizen powstała w 1918 roku w Tokio, kiedy to powołano do życia Instytut Badań Shokosha, w którym w 1924 roku zaprojektowano autorski zegarek kieszonkowy pod nazwą Citizen. Przez ponad 100 lat marka Citizen nie zwalnia tempa i stara się dostarczać na rynek zegarki, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania, wysoką precyzją oraz zaimplementowaniem nowoczesnej technologii, z którą Citizen eksperymentował od samego początku. Sterowanie radiowe i satelitarne, ładowanie solarne, nowoczesne materiały i ich ciągłe doskonalenie to tylko niektóre z przykładów.

Technologie

Radio Controlled

 Technologia synchronizacji wskazań czasu drogą radiową. Pierwszy zegarek Citizen z funkcją Radio Controlled pojawił się ponad 25 lat temu a japoński producent był jednym z prekursorów tego rozwiązania. Radio Controlled polega na odbieraniu za pośrednictwem fal radiowych sygnatury czasu z zegara atomowego. Gwarantuje to niesamowitą precyzję wskazań wynoszącą 1 sekundę na 100 tys lat. W sygnale zakodowana jest również data i dzień tygodnia. Sygnał odbierany jest z 5ciu nadajników radiowych rozlokowanych na całym świecie a sygnał nadawany jest w godzinach nocnych, w celu uniknięcia zbyt dużego szumu radiowego.

Eco- Drive

 Technologia użycia światła do ładowania wewnętrznych akumulatorów zegarka. Pierwszy zegarek Citizen ładowany solarnie ujrzał światło dzienne 1976 roku. Od tego momentu marka Citizen dąży do ciągłego udoskonalania tej technologii. Nazwa Eco- Drive doskonale oddaje założenie marki- sprawienia aby ich produkty były jak najbardziej ekologiczne, co znalazło odzwierciedlenie w wielu prestiżowych nagrodach za to rozwiązanie. Pełne naładowanie akumulatora pozwala na pracę zegarka przez nawet 720 dni bez dostępu do światła co jest absolutnie rewelacyjnym wynikiem. Przy normalnym użytkowaniu technologia Eco- Drive pozwala na bezproblemową pracę zegarka nawet przez 2 dekady. Zegarki z technologia Eco- Drive posiadają funkcję oszczędzania energii przy dłuższym niedostatku światła oraz informują użytkownika za pośrednictwem sekundnika o zbyt niskim poziomie energii w akumulatorze.

Super Titanium

 Tytan jako materiał w produkcji zegarków zaistniał już w latach 70tych XX wieku. Jest to materiał, który charakteryzuje się bardzo niską wagą w porównaniu do stali szlachetnej oraz posiada cechy hipoalergiczne, czyli jest odpowiedni dla osób, u których występuje uczulenie na nikiel, znajdujący się w śladowych ilościach w stali szlachetnej. Tytan nie jest jednak materiałem idealnym. Pomijając  trudności przy jego obróbce, materiał ten również szybko się rysuje i wygładza na krawędziach, co przy dłuższym użytkowaniu skutkuje oszpeceniem zegarka. Marka Citizen opracowała więc specjalną technologię utwardzania tytanu metodą Duratect, która gwarantuje dużą odporność materiału na zarysowania i przetarcia oraz jaśniejszą barwę zbliżoną do zegarków stalowych nie zatracając przy tym zalet tytanu czyli lekkości oraz hipoalergiczności.

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie: