Zegarki Xicorr

Od momentu powstania i wypuszczenia na rynek pierwszego zegarka marki Xicorr, ten polski producent stara się dostarczać nam produkty, które oprócz walorów użytkowych oferują wyjątkowy charakter oraz estetykę. Inspirowane, w znakomitej większości, historią rodzimej motoryzacji zegarki cieszą oko każdego, bez względu na wiek. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie, surowa minimalistyczna forma oraz ciekawe nawiązania do detali pojazdów sprzed lat stanowią o sukcesie sprzedażowym marki Xicorr.


Xicorr 100% Made in Poland

Wszystkie zegarki produkowane są w Polsce przez wykwalifikowany zespół zegarmistrzów. Firma dokłada wszelkich starań, aby coraz więcej elementów konstrukcyjnych swoich produktów było wytwarzanych w naszym kraju. Dzięki ulokowaniu produkcji w Polsce zegarki tego producenta mogą nosić dumne oznaczenia „MADE IN POLAND” lub „WYPRODUKOWANE W POLSCE

Rodzima manufaktura czasomierzy zajmuje się ich projektowaniem oraz wyrobem od 2012 roku. Charakterystyczną cechą zegarków Xicorr są nawiązania do krajowej motoryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem kultowych już dziś modeli z fabryki FSO. Producent w przemyślany sposób łączy ponadczasowe wzornictwo oraz najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. Rezultat jego starań – przykuwające wzrok zegarki automatyczne, od samego początku działalności spotyka się z ogromnym zainteresowaniem użytkowników.

Warto zaznaczyć, że oryginalnie brzmiąca nazwa to modyfikacja znanego w stolicy słowa. Potoczne określenie zegarka, „sikor”, do dziś można usłyszeć m.in. na warszawskiej Pradze, ale też w wielu innych częściach Polski.


Czytaj więcej

Polski zegarek Xicorr

Pasja do motoryzacji to jedna z głównych cech wyróżniających markę na rynku zegarmistrzostwa. To właśnie miłość do polskich samochodów skłoniła projektantów manufaktury do wykreowania kilku wyjątkowych kolekcji. Jako przykład może służyć unikatowa seria M20, budząca swoim designem skojarzenia z modelami FSO Warszawa. Nie budzi wątpliwości, że tych zegarków Xicorr nie sposób pomylić z żadnymi innymi czasomierzami. Błyskawicznie zdobyły olbrzymią popularność, a także liczne nagrody. Między innymi, w 2013 roku uhonorowano je nagrodą must!have na Łódź Design Festival.

M20 można zamówić w jednej z trzech dostępnych wersji kolorystycznych. Każdy zegarek Xicorr z tej kolekcji wyposażono w zdobioną śrubkami tarczę, datownik w postaci licznika kilometrów oraz koronkę w formie opony samochodowej.


Ispirowane motoryzacją zegarki Xicorr

Linia M20 to nie jedyna kolekcja nawiązująca do słynnych polskich pojazdów osobowych. Miłośnicy powojennej motoryzacji chętnie sięgają również po serie Syrena Sport, 200 czy Mistral. Szczególnie ta ostatnia zasługuje na uznanie. Ona również występuje w kilku wariantach kolorystycznych, a jej koperta kształtem przypomina tę z modelu F125 Akropolis. Wzrok przykuwa charakterystyczny dla marki motyw zakręcanej koronki ulokowanej na godzinie 3:30. To swego rodzaju podpis rodzimego producenta, pojawiający się od pierwszego czasomierza Xicorr Circle.

Jak wszystkie zegarki polskiej firmy, tak i Mistral rewelacyjnie leży na nadgarstku. Pomimo rozmiarów z łatwością dopasuje się nawet do szczupłych rąk, m.in. za sprawą ergonomicznego kształtu uszu, poprowadzonych z koperty ostrym cięciem w dół.


Automatyczny zegarek Xicorr

We wszystkich czasomierzach manufaktury zastosowano napęd automatyczny. Mechanizm spotykany w produktach prestiżowych marek budzi uznanie na równi z wysoką klasą pozostałych materiałów. W zegarkach Xicorr użytkownicy znajdą solidne szafirowe albo mineralne szkło ochraniające tarczę, kopertę ze stali szlachetnej oraz gustowne bransolety. W zależności od modelu zostały wykonane ze stali albo naturalnej skóry.

Rodzima firma proponuje klientom uniwersalne zegarki nawiązujące designem do historii polskiej motoryzacji. Niezmiernie podobają się swoim właścicielom. Przypadły do gustu nie tylko mężczyznom – coraz częściej pojawiają się także na nadgarstkach modnych kobiet.

Kolekcje

M200 • FSO M20 • MISTRAL


Sortowanie:
Ilość produktów na stronie: