Zegarki Atlantic

Marka Atlantic, założona w 1888 roku w Bettlach w Szwajcarii, początkowo trudniła się produkcją części do zegarków kieszonkowych innych szwajcarkich manufaktur. Rozwój przedsiębiorstwa przyczynił się do znaczącego zwiększenia zatrudnienia, od 20 osób na początku działalności do ok 720 po upływie niespełna dekady. Nawiązanie współpracy z firmą Asuag w 1929 roku pozwoliło marce wejść na rynek części do zegarków naręcznych. Produkcja własnych czasomierzy była już wówczas kwestią czasu. Zaledwie trzy lata później firma wypuściła na rynek trzy kolekcje zegarków, każda opatrzona inną nazwą. Sukces sprzedażowy skłonił wówczas firmę do wyprodukowania pierwszego zegarka sygnowanego marką Atlantic. Doszło do tego w 1932 roku.

Początki zegarków Atlantic

Od początku zegarki Atlantic wyróżniały się na tle konkurencji. Pierwszy egzemplarz cechował się, bardzo wówczas rzadką, odpornością na wodę. Przyczyniło się to do tego, że firma zaczęła słynąć z produkcji tego typu czasomierzy w późniejszych latach. Kolejnym, wielkim wkładem w rozwój zegarmistrzostwa było wynalezienie przez producenta mechanizmu szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki. Dziś uznawane jest to za standard w niemal każdym zegarku analogowym.

Atlantic w Polsce

Zegarki szwajcarskie były w Polsce dostępne od roku 1950, kiedy to otwarto pierwszy sklep z tym asortymentem. Zegarki Atlantic odniosły nad Wisłą ogromny sukces sprzedażowy z miejsca stając się obiektem westchnień spragnionych luksusu Polaków. Od lat 60tych ubiegłego wieku aż do upadku ustroju socjalistycznego były uważane za oznakę prestiżu. Odegrało to wielką rolę po zakupie marki przez firmę UVB. Rynek polski, wraz z rynkami krajów byłego Związku Radzieckiego były traktowane niezwykle priorytetowo. Wyjątkowa pozycja naszego kraju spowodowała, iż na ambasadora marki wybrano naszego rodaka, Krzysztofa Hołowczyca.

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie: