Zegarki Casio

Zakres działalności firmy, założonej przez braci Kashio, początkowo ograniczał się do produkcji podzespołów do mikroskopów oraz niewielkich maszyn przemysłowych. Wszystko odmieniło się na skutek zainteresowania jednego z nich elektroniką, czego efektem było zaprojektowanie i wyprodukowanie pierwszego kalkulatora. Proces, który zajął aż siedem lat, pozwolił firmie na zaistnienie na światowych rynkach oraz spowodował, że już w 1960 roku była ona światowym liderem w produkcji kalkulatorów.


Czytaj więcej

Casio, czyli zegarek

Dziś jednak myśląc Casio, nie mamy w głowie liczydła, a nowoczesny zegarek. Co skłoniło lidera w produkcji kalkulatorów do zmiany działalności? Wiąże się to ściśle z rewolucją, jak dotknęła branżę zegarkową w latach 70tych ubiegłego wieku, związaną z popularyzacją zegarków kwarcowych. Casio dostrzegło w tym czasie szansę dla siebie i już w 1978 roku zaprezentowało swój pierwszy zegarek. Kiedy debiutancki model odniósł sukces, firma postanowiła połączyć swoje linie produkcyjne, tworząc swój najlepiej rozpoznawalny produkt, czyli zegarek z kalkulatorem.

Te i inne sukcesy spowodowały, że produkcja zegarków w firmie Casio zaczęła wieźć prym. Producent ani na chwilę nie spoczął na laurach, prezentując coraz to nowe modele zegarków, które dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oferowały funkcje niespotykane w zegarkach innych producentów. Na wielu płaszczyznach był pionierem, prezentując, chociażby w 1978 roku pierwszy zegarek z wyświetlaczem LCD.


Rewolucja - Casio G-Shock

Kamieniem milowym był rok 1983. Na ten rok przypada prezentacja pierwszego zegarka marki Casio z linii G-Shock. Dziś rozpoznawalność tej rodziny zegarków jest kolosalna. Stały się one ikoną nie tylko stylu, ale również popkultury. Dla wielu G-Shock to synonim zegarka sportowego na miarę adidasów. Legendarna wręcz wytrzymałość Casio G-Shock powodowała, iż zegarki spod tej marki stały się nieodzownym towarzyszem wszystkich użytkowników, chcących mieć kontrolę nad czasem podczas każdej aktywności fizycznej.


Oficjalny sprzedawca - dystrybutor zegarków Casio - Autoryzowany sklep Casio

Zegarki.pl jest licencjonowanym dystrybutorem kolekcji marki Casio. Wybierając te stylowe zegarki z naszej oferty, zyskują Państwo gwarancję co do ich autentyczności, a co się z tym wiąże – wysokiej jakości wykonania.


Nasze sklepy z zegarkami Casio: Wrocław - Warszawa - Piaseczno

Oprócz składania zamówień online umożliwiamy także zakupy w formie stacjonarnej. W naszych sklepach w Warszawie, Piasecznie oraz Wrocławiu znajduje się bogaty wybór zegarków Casio dla każdego. Zapraszamy do wizyty i przekonania się o ich wyjątkowej jakości!

Więcej od Casio

Męskie Zegarki CasioDamskie Zegarki CasioZegarki Smartwatch CasioPoznaj Markę Casio

Kolekcje

G-Shock • Baby-G • Edifice • Casio Basic • Vintage

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie: