Zegarki Victorinox

Założona w 1884 roku przez Karla Elsenera firma Victorinox początkowo zajmowała się produkcją ostrzy i noży. Ich jakość szybko została doceniona i już siedem lat od otwarcia działalności firma podpisała kontrakt na dostarczanie noży wojskowych dla armii szwajcarskiej. Prawdziwym punktem zwrotnym okazało się jednak zaprojektowanie urządzenia wielofunkcyjnego z sześcioma różnymi końcówkami. Kultowy nóż oficerski „Offiziersmesser” został opatentowany w 1897 roku i z miejsca stając się wizytówką marki, pozwalając jej na zaistnienie na rynkach światowych.


Czytaj więcej

Znaną obecnie nazwę Victorinox wprowadzono dopiero w 1909 roku. Po śmierci matki założyciela, ten na jej cześć nazwał przedsiębiorstwo jej imieniem, Victoria. W późniejszym okresie dodano do tego oznaczenie stali nierdzewnej, z której wykonywano ostrza, tworząc nazwę Victorinox. W tym samym roku polecono oznakowanie swoich produktów godłem Szwajcarii, w celu odróżnienia od imitacji krążących po rynkach europejskich. Stworzono tym samym produkt rozpoznawalny dziś na pierwszy rzut oka.

Victorinox przez całe lata swojego istnienia dążył do perfekcji w tworzeniu swoich produktów, które znajdywały uznanie i zastosowanie wśród najbardziej prestiżowych odbiorców jak choćby amerykańska agencja kosmiczna NASA, u której noże tego producenta weszły w skład podstawowego wyposażenia kosmonautów. Marka weszła również na stałe do popkultury, dzięki postaci MacGyvera, który za pomocą szwajcarskiego scyzoryka wychodził z najgorszych opresji.


Producent funkcjonalnych zegarków

Aktualnie Victorinox to nie tylko kultowe noże. Firma produkuje również wysokiej jakości torby podróżne, ubrania, perfumy oraz zegarki wytwarzane we własnej fabryce w Szwajcarii. Za zegarki sygnowane logo szwajcarskiego krzyża odpowiada Victoinox Swiss Army, produkując niezawodne czasomierze od ponad 27 lat. Produkty, które wychodzą spod ręki tego producenta, w pełni odzwierciedlają wizję i kierunek wytyczony ponad sto lat temu przez Karla Elsenera, charakteryzując się niezawodnością, funkcjonalnością oraz ponadczasowym designem.

Podobnie jak noże i scyzoryki, zegarki Victorinox oferują często niespotykane, ale zawsze bardzo użyteczne funkcje, służące pomocą na co dzień każdemu właścicielowi. Można tu wymienić niesamowitą wręcz wytrzymałość kolekcji I.N.O.X., która jest w stanie wytrzymać przejechanie przez czołg, czy też kolekcję Night Vision, której przedstawiciele za pomocą wbudowanego modułu LED mogą służyć jako latarki.

Zegarek marki Victorinox to niezawodny towarzysz i kompan, bez względu na warunki. Dzięki rozbudowanej kolekcji każdy jest w stanie wybrać model idealny dla siebie. Nie ważne czy wybierasz model klasyczny, czy ekstremalnie wytrzymały, zawsze masz pewność, że za tym wyborem stoi niezawodność i jakość na najwyższym poziomie.

Więcej od Victorinox

Męskie Zegarki VictorinoxDamskie Zegarki VictorinoxPoznaj Markę Victorinox

Kolekcje

I.N.O.X. • I.N.O.X. Mechanical • I.N.O.X. V • Maverick • Fieldforce • Alliance

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie: