Zegarki kwarcowe

Zegarki z mechanizmem kwarcowym zasilanym baterią to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj systemu napędowego, doceniany ze względu na swoją niezawodność. Uniwersalny charakter takiego systemu sprawia, że kwarcowe zegarki znajdziemy zarówno wśród tych najbardziej eleganckich propozycji, jak i w bogatej gamie produktów casualowych, a nawet sportowych. W naszym sklepie online czeka na Państwa niezwykle bogaty wybór modeli damskich, męskich oraz dziecięcych, a także wiele zegarków kwarcowych unisex.

Czytaj więcej

Jak działa mechanizm kwarcowy?

W opinii ekspertów, zegarki tego rodzaju oferują najprostszy i jednocześnie najbardziej bezawaryjny mechanizm. Za jego działanie odpowiada kryształ kwarcu, który wydziela drgania o odpowiedniej częstotliwości, regulowane następnie przez rezonator kwarcowy. W wyniku całego procesu zegarki kwarcowe są w stanie precyzyjnie odmierzać czas z dokładnością co do sekundy. Kryształ pobudzany jest przez impuls elektryczny pochodzący z baterii, niezbędnej do zasilania całego układu.

Do głównych zalet zegarków kwarcowych należy zaliczyć dokładność zamontowanego mechanizmu, który dzięki drganiom praktycznie bezbłędnie wskazuje odpowiednią godzinę, jak i cenę całego systemu. Za największą wadę uważa się okresową wymianę baterii, ale jest to właściwie jedyny obowiązek serwisowy po stronie właściciela.


Szeroki wybór zegarków kwarcowych

W naszej starannie wyselekcjonowanej kategorii znajdą Państwo zarówno najbardziej klasyczne, jak i nowoczesne zegarki kwarcowe, stanowiące synonim ponadczasowej elegancji i wieloletniej niezawodności. Dokładamy wszelkich starań, aby zaproponować naszym klientom asortyment najwyższej jakości, dlatego proponujemy flagowe modele marek, od lat przodujących w produkcji zegarków kwarcowych, m.in.: Alpina, Festina, Candino czy Jaguar.

W bogatym asortymencie produktów każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Miłośnikom sportowych stylizacji polecamy legendarne zegarki Casio z kultowych linii G-Shock czy Baby-G, a fanom perfekcyjnie dopracowanych konstrukcji – polskie zegarki kwarcowe produkowane od 2012 roku we Wrocławiu przez firmę Vratislavia Conceptum. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą. W razie problemów ze znalezieniem odpowiedniego modelu służymy profesjonalnym doradztwem.

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie:
Picture: TRASER 7021831
Nowość
LIMITOWANA EDYCJA
P96 OdP Evolution Black "PATRIOTA"
1 831 zł
W MAGAZYNIE
Picture: JAGUAR J883/4
-12 %
Bestseller
ACAMAR
1 299 zł
1 143 zł
W MAGAZYNIE
Picture: TRASER 109034
P68 Pathfinder GMT Blue TS
2 550 zł
W MAGAZYNIE
Picture: FESTINA 20638/1
Nowość Bestseller
TIMELESS CHRONOGRAPH
979 zł
W MAGAZYNIE
Picture: SEIKO SUR373P1
-10 %
Bestseller
Seiko
1 669 zł
1 502 zł
W MAGAZYNIE
Picture: FESTINA 20644/1
Nowość Bestseller
SPECIAL EDITION
1 469 zł
W MAGAZYNIE
Picture: ALPINA AL-372NW4S26
Nowość
Startimer Pilot Quartz Chronograph Big Date
4 890 zł
W MAGAZYNIE
Picture: ALPINA AL-235NRB3C6B
Bestseller
LIMITOWANA EDYCJA
Alpiner Comtesse Sport Quartz
4 090 zł
DOSTAWA W CIĄGU 3-5 DNI
Picture: FOSSIL ES5271
Nowość
RAQUEL
849 zł
DOSTAWA W CIĄGU TYGODNIA
Picture: JUNGHANS 58/4100.02
Nowość
LIMITOWANA EDYCJA
max bill Mega Edition 60
5 160 zł
W MAGAZYNIE
Picture: JAGUAR J691/2
-12 %
Bestseller
LIMITOWANA EDYCJA
SPECIAL EDITION
3 089 zł
2 718 zł
W MAGAZYNIE