Zegarki automatyczne

Oferujemy Państwu luksusowe zegarki automatyczne słynnych marek, w tym Frédérique Constant, Oris, Certina czy Alpina. Wykonane z najwyższej klasy elementów typu szafirowe szkło, skórzany pasek czy złota koperta, zachwycają prezencją. Zapraszamy do poznania naszych propozycji.

Czytaj więcej

Zegarki automatyczne dla koneserów

Aby w pełni docenić zegarki automatyczne, należy poznać zasadę ich działania. Poza luksusowym wyglądem wyróżnia je praca bez baterii, co jest zasługą mechanicznego nakręcania. Warianty zegarków o naciągu manualnym trzeba nakręcać regularnie, najczęściej przy użyciu tzw. koronki, czyli niedużego pokrętła umieszczonego z boku. Z kolei w „automatach” sprężynę napędową naciąga się za pomocą wahnika, znanego też jako rotor. Podczas noszenia na nadgarstku zegarek naturalnie zmienia swoją pozycję, a to wprawia wahnik w ruch, powodując nawinięcie sprężyny.

Automatyczny mechanizm zapewnia właścicielowi pewność, że czasomierz nie zawiedzie go bez względu na okoliczności. Do zalet tego rodzaju zegarków należy solidność wykonania, precyzja pracy oraz różnorodność wzornictwa. Kochają je mężczyźni i kobiety, miłośnicy klasyki, mody czy sportu. Główny atut, najczęściej podawany przez wielbicieli „automatów”, to „dusza” – płynny ruch sekundnika (inny niż w urządzeniach kwarcowych), pulsowanie koła balansu czy ciche tykanie. Unikatowość zegarków automatycznych sprawia, że trudno mówić o ich wadach. Niektórzy twierdzą, że „automaty” nie wskazują dokładnej godziny – albo się późnią, albo spieszą. Oczywiście mówimy tu jedynie o minutach, które dla wielu nie mają tak dużego znaczenia, jak sama jakość wykonania zegarka.


Serce zegarka automatycznego

Rotor, który oddziałuje na sprężynę zasilającą mechanizm „automatów”, napędza każdy ruch ręki. Po zdjęciu zegarka z nadgarstka pozostaje rezerwa chodu, czyli czas, po upłynięciu którego wahania balansu ustaną, a sam mechanizm przestanie pracować. Innymi słowy, to liczba godzin, jakie pozostały do pełnego rozwinięcia sprężyny napędowej. W zależności od modelu może być to od ok. 40 do imponujących 80 godzin.

Zegarki z automatycznym naciągiem to dla wielu ludzi symbol prestiżu. Należą do klasyki w najlepszym wydaniu; od lat, niezmiennie cieszą się uznaniem osób ceniących sobie jakość oraz prestiż.

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie:
Picture: CITIZEN NJ0151-88X
Nowość
Tsuyosa Classic Automatic Gradient Blue Dial
1 590 zł
W MAGAZYNIE
Picture: CITIZEN NJ0151-88L
Nowość
Tsuyosa Classic Automatic Gradient Navy Blue Dial
1 590 zł
W MAGAZYNIE
Picture: JUNGHANS 27/4305.00
Nowość
LIMITOWANA EDYCJA
1972 Competition Edition FIS Lemon
12 190 zł
NA ZAMÓWIENIE
Picture: SEIKO SRPF73K1
Bestseller
LIMITOWANA EDYCJA
Seiko
2 199 zł
W MAGAZYNIE
Picture: JUNGHANS 27/4108.02
LIMITOWANA EDYCJA
max bill Automatic Edition Set 60
6 410 zł
W MAGAZYNIE
Picture: SEIKO SRPF69K1
Bestseller
LIMITOWANA EDYCJA
Seiko
2 199 zł
NA ZAMÓWIENIE
Picture: ALPINA AL-760SB5AQ6
-55 %
Alpiner 4 Flyback Chronograph Manufacture
21 690 zł
9 760 zł
DOSTAWA W CIĄGU 3-5 DNI
Picture: JUNGHANS 27/9101.00
LIMITOWANA EDYCJA
Meister fein Automatic Edition
30 500 zł
NA ZAMÓWIENIE