Zegarek CASIO MQ-38UC-8AER

CASIO SPORT

Kolekcja: Casio Basic

Zegarek damski naręczny (analog, 3 atm)

149 zł
NA ZAMÓWIENIE
odbiór osobistyw salonach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi
30.000 zegarkówna naszym magazynie
centrum serwisowenajnowocześniejsze w Polsce
60 dni na zwrotbez pośpiechu i problemów
darmowa dostawakurier DPD, Inpost
bateria + gratisdożywotnia gwarancja wymiany baterii
Parametry
Rodzaj sportowy
Kolor czarny, biały
Rozmiar koperty 27 mm
Wodoszczelność 3 ATM
Męskie / damskie damski
Mechanizm analog
Kształt koperty inny
Napęd bateria (quartz)
Materiały plastikowy, plastikowe szkło
Szkło plastikowe
Pasek / bransoleta tworzywo sztuczne
Zapięcie sprzączka
Funkcje Sekundnik
więcej
Opis produktu

więcej
Zdjęcia i wideo
więcej
Akcesoria
więcej
UBEZPIECZENIE
więcej
O marce

HISTORIA MARKI CASIO

Założyciel marki Casio - Tadao Kashio - urodził się w 1917 roku na przedmieściach Kureta-mura. W wieku sześciu lat, razem z całą rodziną, przeniósł się do Tokio ze względu na trzęsienie ziemi, które dotknęło jego rodzinną miejscowość. Po ukończeniu szkoły średniej podjął pracę jako tokarz w małym przedsiębiorstwie. Właściciel firmy szybko zauważył jego zdolności biznesowe i zachęcił go do nauki na Waseda Koshu Gakko. Dzięki doskonałym wynikom w nauce i wytrwałej pracy, w 1946 roku Tadao Kashio założył własne przedsiębiorstwo, Kashio Sejsakujo, z siedzibą w Tokio.

W początkowych latach działalności firma zajmowała się produkcją fajek "Yubiwa" oraz kalkulatorów. W 1957 roku Tadao Kashio przyjął swoich braci, Kazuro, Toshio i Yukio, do zarządu firmy, a nazwa firmy została zmieniona na Casio Computer CO. Ltd. W ciągu kolejnych lat firma nieustannie rozszerzała swoją ofertę produktową. W 1974 roku przedstawiono na rynek pierwszy zegarek noszący markę "Casiotron". Ten model wyposażony był w innowacyjny mechanizm kwarcowy, wyświetlacz LCD i automatyczny kalendarz. "Casiotron" zdobył uznanie użytkowników i zainspirował firmę do kontynuowania prac nad kolejnymi zegarkami.

Pierwsze lata osiemdziesiątego wieku okazały się przełomowe dla japońskiej firmy. W 1981 roku Casio stworzyło pierwszy na świecie zegarek połączony z kalkulatorem. Następnie firma zorganizowała turniej sportowy, Casio World Open, w celu promocji swojej marki. Te innowacyjne działania sprawiły, że zegarki Casio zdobyły uznanie na całym świecie, co zmotywowało japońskich inżynierów do dalszej pracy.

Marka Casio

ERA G-SHOCK: OD INNOWACJI DO IKONY

W 1983 roku specjalny zespół "Team Tough" pod przewodnictwem inżyniera Kikuo Ibe zakończył prace nad pierwszym zegarkiem odpornym na wstrząsy, znanym jako G-Shock "DW-5000C". Chociaż początkowo zegarek nie zdobył zainteresowania wśród miłośników czasomierzy, to jego popularność wzrosła, kiedy pojawił się w filmie "Speed: Niebezpieczna prędkość" na nadgarstku Keanu Reevesa. To wydarzenie przyczyniło się do rozwoju kolekcji G-Shock, która obecnie obejmuje 12 różnych linii zegarków o różnych właściwościach.

Kolekcja G-Shock stała się znakiem rozpoznawczym Casio, znanym z innowacyjnych rozwiązań. Firma kontynuowała swoją misję "Kreatywności i wkładu" i wprowadziła na rynek wiele nowatorskich zegarków, takich jak zegarek analogowo-cyfrowy z pomiarami wysokości i głębokości oraz czasomierz z ekranem dotykowym, który zawierał funkcje takie jak książka telefoniczna, notatnik, kalkulator i organizer. W międzyczasie, aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu kolekcją G-Shock, wprowadzono serię Baby-G, skierowaną głównie do kobiet. Pierwszy model "DW-520" trafił na rynek w 1995 roku.

Rozpoczęcie nowego tysiąclecia przyniosło kolejne innowacje od Casio, takie jak zegarek "WMP-1V" z wbudowanym odtwarzaczem plików MP3 i "WQV-1" z aparatem fotograficznym. Cena tych zegarków zależała od pojemności pamięci lub rozdzielczości aparatu, najtańsze z nich można było nabyć za około 100 złotych.

GDZIE SĄ PRODUKOWANE ZEGARKI CASIO?

Zegarki Casio są wytwarzane w różnych miejscach. Firma posiada zakłady produkcyjne w Chinach, Tajlandii i Japonii. Zazwyczaj zegarki Casio dostępne w niższych cenach i bardziej dostępne są produkowane w Chinach, modele klasy średniej często w Tajlandii, a najbardziej ekskluzywne i drogie zegarki w Japonii.

Należy podkreślić, że znaczący odsetek produkcji zegarków Casio odbywa się w Japonii. Przykładowo, kolekcja G-Shock jest projektowana i rozwijana w Hamurze, a następnie montowana w Yamagacie. Oba te miasta znajdują się w Japonii.

MECHANIZMY W ZEGARKACH CASIO

W zegarkach Casio wykorzystywane są mechanizmy pochodzące od znanych japońskich producentów, takich jak Miyota i Seiko, w przypadku zegarków analogowych zegarków kwarcowych. Natomiast w zegarkach cyfrowych Casio często stosowane są własne, specjalnie zaprojektowane mechanizmy wewnętrzne.

Mechanizmy Miyota osiągają dokładność na poziomie porównywalnym do mechanizmów kwarcowych szwajcarskiego poziomu wejściowego. Są one uważane za solidne i niezawodne w branży zegarmistrzowskiej, a także często charakteryzują się mniejszymi rozmiarami niż niektóre inne mechanizmy. Przez lata udowodniły swoją niezawodność i łatwość serwisowania.

Własne mechanizmy Casio zazwyczaj są wykorzystywane w zegarkach wyższej klasy i nie są często stosowane w tanich i przystępnych cenowo modelach.

RENOMA MARKI

Casio jest cenioną marką zegarków, która zyskała zaufanie i reputację opartą na jakości, niezawodności, różnorodności modeli i rozbudowanych funkcjonalności swoich czasomierzy. Wielu znanych osobistości i wpływowych ludzi decyduje się nosić zegarki Casio, co stanowi wyraz uznania dla jakości tych zegarków.

Casio to także innowacyjna marka, która łączy doskonałe rzemiosło z dynamicznymi technologiami cyfrowymi, tworząc zegarki o wysokiej jakości, eleganckie i jednocześnie dostępne dla szerokiej publiczności.

Zegarki Casio zdobyły uznanie dzięki swoim prostym projektom, czytelnym wyświetlaczom i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, jakie oferują.


W ofercie znajdują się zarówno zegarki damskie, jak i męskie.

" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

więcej
odbiór osobistyw salonach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi
30.000 zegarkówna naszym magazynie
centrum serwisowenajnowocześniejsze w Polsce
60 dni na zwrotbez pośpiechu i problemów
darmowa dostawakurier DPD, Inpost
bateria + gratisdożywotnia gwarancja wymiany baterii