Zegarki Balticus

Marka Balticus powstała z pasji i miłości do zegarków. Jest to typowy micro-brand, polskie projekty oraz najlepsze materiały”. Tak prezentuje swoją markę oraz zegarki przez nią produkowane Bartek Knop. Ten młody przedsiębiorca z Gdańska obrał sobie za cel stworzenie marki, która jakością wykonania oraz rozpoznawalnością dorówna najlepszym. Zadanie arcytrudne, zwłaszcza w tak usystematyzowanej branży, jaką są zegarki. Producenci, którzy aktualnie wiodą prym, budowali swoją rozpoznawalność przez kilkudziesiąt, a często nawet kilkuset lat. Wchodząc na to podwórko, nowa marka zegarkowa miała do wykonania ogrom pracy. Czy to się udało? Z perspektywy lat można uznać, że tak.


Czytaj więcej

Limitowane serie zegarków

Od samego początku swojego istnienia marka postawiła na limitowane serie swoich czasomierzy, oferując je w bardzo przystępnych cenach. Historia rozpoczęła się od modelu GreySeal, czyli Szara Foka. Był to typowy przedstawiciel diverów, nawiązujący do stylu vintage. Prosty, czytelny cyferblat wzbogacony motywem fali sprawił, że model ten szybko znalazł swoich nabywców, którzy docenili bardzo wysoką jakość wykonania oraz dopracowanie modelu.

Prawdziwym kołem zamachowym okazał się jednak kolejny model wypuszczony na rynek przez tego pomorskiego producenta. Stardust, bo o nim mowa, charakteryzował się wyjątkowym projektem tarczy, wykonanym z kamienia i wzbogaconym „brokatowym” wykończeniem, od którego wziął swoją nazwę. Model ten szybko zdobył serca i uznanie nie tylko w Polsce, ale i w Europie, powodując, że zegarki z logo Balticusa zaczęły być rozpoznawalne wśród znawców branży oraz koneserów. Aktualnie jest to flagowy model producenta, pokazujący niesamowity kunszt oraz przywiązanie do detali, widoczny w niemal każdej części i elemencie. Był on, i wciąż jest, przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, charakterystyczny na tyle, że nie można przejść obok niego obojętnie, jednocześnie na tyle klasyczny, że pasuje do niemal każdego stylu.

Producent wciąż oferuje nowe modele, na pochwałę zasługuje fakt, że każdy kolejny wypust nie zatraca ducha marki, sprawiając, że można dopatrzyć się w nim czegoś wyjątkowego. Można tu przytoczyć, chociażby kolejną odsłonę kolekcji Grey Seal z pięknym, gradientowym wzorem tarczy czy kolekcję klasycznych zegarków Fazy Księżyca, odznaczającą się wyjątkowymi materiałami użytymi do produkcji tarczy, jak awenturyn czy meteoryt.

Balticus to marka, której udało się zaistnieć w branży zegarkowej. Z całą pewnością zagości już u nas na stałe, a pieczołowitość, z jaką podchodzi do produkcji swoich czasomierzy, na pewno sprawi, że zyska swoich stałych i wiernych odbiorców. Co może być najlepszą reklamą jak nie grono zadowolonych klientów..?

Sortowanie:
Ilość produktów na stronie: