Zegarki męskie Fossil

Historia marki Fossil sięga 1984 roku. Działalność swą rozpoczęła w miejscowości Richardson w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych. Założeniem marki była produkcja zegarków stanowiących konkurencję dla bardzo popularnych wówczas w Stanach zegarków szwajcarskich.

Czytaj więcej

Chcąc wzbudzić zainteresowanie wśród klasy średniej i wyższej, producent zdecydował się na inspirację modelami z lat 30., 40. i 50. Było to wyraźne nawiązanie do klasycznych czasomierzy produkowanych w Szwajcarii. Zabieg ten się powiódł i marka Fossil zaczęła być rozpoznawalna, najpierw w rodzimym Teksasie, a później w 1989 roku w całych Stanach Zjednoczonych.

Dbając o ciągły rozwój, firma prezentowała coraz to nowe modele zegarków, w tym te, wzorowane na użytych w bardzo popularnych filmach o przygodach Indiany Jonesa.

Na początku lat 90. firma zdecydowała się na zaistnienie poza granicami Stanów Zjednoczonych. Rozpoczynając swoją działalność w Niemczech, z roku na rok poszerzała swoje rynki zbytu na kolejne kraje jak Francja czy Włochy. Fossil nie ograniczył się jednak do zdobycia rynku europejskiego i amerykańskiego. W połowie lat 90tych udało się podpisać umowę z gigantem branży zegarkowej w Azji, marką Seiko, która stała się głównym dystrybutorem zegarków Fossil w kraju kwitnącej wiśni.

Po wielu latach marka zawitała również do Polski. W 2015 roku powstał oddział Fossil Poland, który posiada wyłączność na dystrybucję zegarków tego producenta nad Wisłą.

Marka Fossil wciąż się rozwija i poszerza zakres swoich produktów. W ofercie producenta, poza doskonałymi zegarkami sygnowanymi logo Fossil, można dostrzec także zegarki innych, należących do niego kolekcji oraz zaprzyjaźnionych marek. Producent posiada dostęp do szwajcarskiej technologii produkcyjnej w wyniku zakupu marki Zodiac. Jest też głównym udziałowcem w duńskiej firmie Skagen, a także jest obecny we wnętrzach zegarków wielu modowych marek takich jak Adidas, Emporio Armani, Michael Kors czy Diesel.

W 2000 roku marka Fossil zdecydowała się wejść na rynek smartwatchy. Efektem tej decyzji było wyprodukowanie w 2003 r. Naręcznego Fossila PDA opartego na systemie Palm, a następnie modelu Caller ID w 2006 r. Pragnąc stworzyć połączenie klasycznego zegarka z funkcjami smart, firma wypuściła na rynek bardzo udany model Fossil Q. Linia ta, okazała się wielkim sukcesem i doczekała się kilku kolejnych odsłon.

Wszystkie te starania powodują, iż marka Fossil jest doskonałą przeciwwagą dla wiodących prym zegarków japońskich i szwajcarskich. Pokazuje dobitnie, że dobrej jakości czasomierze nie muszą koniecznie pochodzić z tych dwóch lokalizacji, a te wykonane za oceanem w niczym im nie ustępują.

Stylowe męskie zegarki Fossil

W naszej starannie wyselekcjonowanej kolekcji idealny model dla siebie znajdą zarówno miłośnicy ponadczasowej klasyki, jak i fani sportowych, miejskich czy casualowych stylizacji. Każdy wyprodukowany przez firmę Fossil zegarek męski wyróżnia się wyrafinowanym wzornictwem, perfekcyjnym dopracowaniem oraz dbałością o najdrobniejszy detal. Bez względu na to, czy zdecydują się Państwo na kupno klasycznego czasomierza, czy wybiorą z naszej oferty nowoczesny smartwatch Fossil, otrzymają Państwo najwyższej jakości sprzęt, którego zakup będzie inwestycją na długie lata.

Zegarek męski Fossil – jakość i styl made in USA

Dostarczane przez tego amerykańskiego producenta zegarki ze względu na swoje liczne walory zdobywają uznanie coraz liczniejszego grona klientów na całym świecie. Również w Polsce nie brakuje użytkowników, dla których zegarek Fossil męski stanowi synonim niezawodności, najwyższej jakości wykonania oraz ponadczasowej elegancji. Szeroki wybór dostępnych kolekcji oraz modeli sprawia, że fani marki z pewnością znajdą w jej ofercie zegarek idealnie dopasowany do własnych potrzeb oraz indywidualnych preferencji.