„Xicorr to polska firma, która produkcją zegarków zajmuje się od 2012 roku. Powstała w wyniku fascynacji jej założycieli zegarkami, jako przedmiotami codziennego użytku, które będą gwarantowały precyzyjny pomiar czasu.

Główną inspiracją w projektowaniu zegarków okazała się bogata historia rodzimej motoryzacji. Jej odzwierciedlenie możemy dostrzec w nazewnictwie kolejnych kolekcji nawiązującym do popularnych niegdyś modeli samochodów oraz w detailingu zegarków, które pełnymi garściami czerpią z designu tych aut. Uwielbienie dla historii dostrzec można również w nazwie samej firmy, która jest transformacją słowa „sikor”- popularnego na warszawskiej Pradze określenia zegarka.

Marka Diesel
Marka Diesel

Firma zajmuje się produkcją zegarków mechanicznych , które powstają całkowicie w Polsce. Można do dostrzec po oznaczeniach na zegarkach „MADE IN POLAND” oraz „WYPRODUKOWANO W POLSCE”. Jest to powód do dumy zarówno dla producenta jak i dla konsumenta, dla którego świadomość wspierania polskiego produktu często jest ważnym kryterium wyboru nowego zegarka. Część komponentów nowych egzemplarzy jest aktualnie sprowadzana z zagranicy. Marka Xicorr dokłada jednak wszelkich starań aby coraz więcej elementów ich czasomierzy było wytwarzanych przez rodzimych producentów.

Absolutnym bestsellerem marki Xicorr jest obecnie kolekcja M20. Inspirowana FSO Warszawą M20, pierwszym seryjnie produkowanym samochodem w powojennej Polsce, powstała we współpracy z Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu. Zegary tego modelu posłużyły jako pierwowzór tarczy zegarka. Za projekt ten marka Xicorr otrzymała w 2013 roku prestiżową nagrodę must!have na łódzkim festiwalu designu.