Symbol nadziei

29. Styczeń 2021

Oris prezentuje trzeci zegarek powstały we współpracy z Fundacją Carla Brasheara i pierwszy zasilany własnym manufakturowym mechanizmem Oris kaliber 401, charakteryzujący się niebywałą dokładnością oraz 5-dniową rezerwą chodu.

Symbol nadziei

Oris z wielką dumą przedstawia swój nowy produkt Oris Carl Brashear Cal. 401 Limited Edition, stworzony na rzecz Fundacji Carla Brasheara. Ten specjalny zegarek jest limitowany do 2000 sztuk i jest pierwszym zegarkiem z nowym mechanizmem Oris Calibre 401. To druga odsłona nowej rodziny manufakturowych mechanizmów tego producenta. Nowy kaliber zamknięty jest w kopercie 40mm wykonanej z brązu. Zastosowany materiał  ma symbolizować nie tylko hełmy nurkowe noszone przez Carla podczas jego kariery jako US Navy Master Diver, ale także dlatego, że jest to metal, który pisze własną historię. Brąz to naturalny materiał, który pokrywa się patyną, reagując z tlenem z powietrza i wilgocią ze skóry. Z czasem jest w stanie nabrać wyjątkowego wykończenia, niczym wizualna kronika życia właściciela zegarka.

Wewnątrz tego czasomierza znajduje się automatyczny mechanizm Oris Calibre 401. Oparty na mechanizmie Calibre 400, wprowadzonym w zeszłym roku, został zaprojektowany od podstaw przez firmę Oris. Oprócz dokładności większej niż chronometr (od -3 do +5 sekund dziennie), rozwiązuje wiele problemów związanych z eksploatacją zegarka, oferując podwyższone poziomy antymagnetyzmu, pięciodniową rezerwę chodu i 10 lat rozszerzonej gwarancji.

Oris Calibre 401 różni się od Calibre 400 tym, że ma małą sekundę na godzinie 6tej- podpis Orisa. Jest to mechanizm zaprojektowany, aby przezwyciężyć  życiowe turbulencje -  ponadczasowy symbol ducha Carla Brasheara, którego ukazywał przez całe swoje życie w służbie. Zegarek ma również niebieską tarczę inspirowaną tradycją morską, jednokierunkowy, obrotowy bezel z brązu ze skalą do nurkowania w reliefie i specjalnie zaprojektowany, ręcznie tkany, wchłaniający wilgoć, elastyczny pasek z nylonu wyprodukowany dla tego zegarka przez Erika’s Originals.

„Powalenie nie jest grzechem. Grzechem jest pozostać na dole ”. To słowa Carla Brasheara, jednego z najpopularniejszych bohaterów walczących z przeciwnościami losu w XX wieku. Carl pokonał wiele wyzwań ze względu na swoje pochodzenie i późniejszą niepełnosprawność, aby stać się pierwszym w marynarce wojennej USA afroamerykańskim nurkiem i pierwszym Master Diverem po amputacji. Jest człowiekiem honoru i inspiracją dla ludzi na całym świecie.

W 2015 roku w ramach misji Change for the Better, Oris rozpoczął współpracę z Fundacją Carla Brasheara, założoną w imię pamięci i kontynuowania jego dziedzictwa. Od tamtej pory ściśle współpracuje z fundacją, a w szczególności z synem Carla, Phillipem i jego rodziną. Teraz Oris jest zaszczycony ogłosić trzeci zegarek noszący imię tego niesamowitego człowieka,

Oris Carl Brashear Cal. 401 Limited Edition, pierwszy zegarek z nowym mechanizmem Oris Calibre 401.

Fundacja Carla Brasheara korzysta z jego historii, która ma zainspirować ludzi do tego, by się nie poddawali. Carl urodził się w biednej społeczności rolniczej i przezwyciężył rasizm, brak edukacji a po wypadku podczas pełnienia służby także niezdolność do realizacji swoich ambicji. Jego historia została przedstawiona w filmie Men of Honor, z udziałem nagrodzonych Oscarem aktorów Kuby Gooding Jr. i Roberta De Niro. Środki pozyskane ze sprzedaży zegarków Oris Carl Brashear wspierały niezliczonych weteranów i ludzi wrażliwych, dając im nadzieję i pomagając im osiągnąć cele. „Carl to niezwykłe dziedzictwo, a my jesteśmy z niego niesamowicie dumni, mogąc się nim dzielić i wspierać fundację ”- mówi Rolf Studer, współzałożyciel Oris. „Wraz z Fundacją Carla Brasheara, mamy nadzieję, że za każdym razem gdy ktoś będzie nosił ten nowy zegarek, patrząc na niego, będzie sobie przypominał, aby nigdy się nie poddawać i nie zatrzymywać się, bez względu na to, jak trudne wyzwania stają na drodze”.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Zegarki.pl polecają