Festina Chrono Bike 2020

14. Kwiecień 2020

Festina jako producent zegarków od zawsze kojarzony jest z niesamowitą pasją do dokładności. Wszystkie zegarki wychodzące spod jego ręki odznaczają się elegancją, doskonałością oraz niekwestionowaną dbałością o każdy detal. To doskonale zbalansowane połączenie szwajcarskiej tradycji tworzenia zegarków, hiszpańskiego temperamentu oraz japońskiego serca, pod postacią bardzo dokładnych mechanizmów Citizena.

Festina Chrono Bike 2020

Historia marki sięga 1902 roku. Mała fabryka w La Chaux-de-Fonds dała początek serii sukcesów tego producenta nie tylko w rodzimym kraju ale też w całej Europie. Najważniejszym zwrotem w działalności było kupno fabryki przez hiszpańskiego zegarmistrza Miquela Rodriquesa w 1989 roku. Nowy właściciel utrzymał głęboko zakorzenioną tradycję wprowadzając jednocześnie wiele nowych modeli. Precyzyjność oferowanych zegarków zapewniają japońskie mechanizmy oraz innowacyjne funkcje, które wymagają nowoczesnych materiałów takich jak chrom i tytan.

Festina jest aktualnie jednym z bardziej wiodących producentów w Europie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, projektanci Festiny starają się wprowadzać szereg innowacji, aby zaoferować produkty najlepiej dopasowane do potrzeb współczesnego odbiorcy. Bardzo dużą uwagę producent przywiązuje do serii zegarków sportowych, z których ostatecznie jest najbardziej znany. Sztandarowym tego przykładem jest kolekcja Chrono Bike.

Historia kolekcji Chrono Bike sięga 1990 roku. Powołana wówczas do życia grupa kolarska Festina stała się, w zaledwie cztery lata, liderem drużynowym. Ten niewątpliwy sukces był podwaliną do powstania kolekcji zegarków Tour de France, cieszących się ogromną popularnością wśród miłośników zegarków sportowych. Z czasem kolekcja doczekała się zmiany nazewnictwa, Tour de France zastąpiła kolekcja Chrono Bike, której kolejną generację możemy podziwiać już dzisiaj.

Kolejne odsłony kolekcji reprezentowały flagowe modele producenta. Niosły ze sobą wyjątkową dbałość o detale oraz precyzję wykonania. Każdy następny przedstawiciel tej serii odznaczał się ciekawym i nowoczesnym wzornictwem czerpiącym jednocześnie pełnymi garściami ze swojej historii. To połączenie nowoczesności i tradycji stanowi o wyjątkowości kolekcji. Pomimo zmian w stylistyce zegarków na przestrzeni ostatnich lat, producentowi udało się zachować kolarskiego ducha widocznego w każdym kolejnym przedstawicielu rodziny Chrono Bike.

W przypadku tegorocznej odsłony zmian w odniesieniu do poprzednika jest sporo. Całkowicie przeprojektowana koperta o średnicy 44,5mm pozbawiona została ostrych krawędzi i lepiej oddaje sportowy charakter zegarka. Konstrukcja nabrała bardziej opływowego kształtu przez zastosowanie profilowanej bransolety (lub paska w zależności od wersji). Zabieg ten nadaje lekkości na wzór sportowych opasek, dzięki czemu niemały, bądź co bądź, zegarek wydaje się bardziej kompaktowy. Nie inaczej jest w przypadku profilu bocznego, bezel w odróżnieniu od poprzednika nie jest płaski a łagodnie opada w kierunku zewnętrznym, doskonale zgrywając się z mocowaniami koperty. Całość uszczelniona jest do 10 atm, pozwalając na nieskrępowany kontakt z wodą podczas codziennego użytkowania. 

    Bardzo ciekawym dodatkiem, jednocześnie wielce wskazanym w zegarku związanym ze sportami kolarskimi, jest skala tachymetru, pomocna przy określaniu prędkości poruszania się na odcinku 1km. Skala, umiejscowiona na obwodzie tarczy, bardzo ładnie zgrywa się z ogólnym designem zegarka, stanowiąc jego doskonałe uzupełnienie

    Na uwagę zasługuje również czcionka indeksów godzinowych, a w zasadzie jednego indeksu.. Model wyeksponowany ma jedynie indeks na godzinie 12. Cyfry są ładnie pochylone, nadając tym samym zegarkowi koniecznej dynamiki. Sportowego sznytu nadaje zegarkowi również centralnie umocowana wskazówka chronografu w kolorze kontrastującym z kolorystyką tarczy.

Na wzór wszystkich poprzednich odsłon flagowej serii zegarków producenta, także tegoroczna oferowana jest w wielu wariacjach kolorystycznych, zarówno na paskach kauczukowych jak i na salowych bransoletach. Mnogość wersji kolorystycznych gwarantuje, że każdy znajdzie wersję idealną dla siebie.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bardziej wymagających odbiorców najnowszy model zegarka oferowany jest w wersjach specjalnych oraz w wersji limitowanej. Zarówno jedne jak i druga oferowane są z bransoletą pokrytą powłoką PVD oraz dodatkowym paskiem kauczukowym w kolorystyce zgodnej z bransoletą. Wersje specjalne występują w kolorze granatowym i czarnym z eleganckimi wstawkami w kolorze różowego złota. Wersja limitowana reprezentuje czarny minimalizm, będąc kwintesencją sportowej elegancji. 

    Ważnym elementem wyróżniającym wersję limitowaną jest zastosowanie szafirowego szkła na froncie oraz ograniczenie jej ilości do 5 tysięcy sztuk.

Aktualna kolekcja zegarków Chrono Bike jest duchowym spadkobiercą przełomowej serii sprzed lat. Zmiany wizualne udowadniają, jak ważnym aspektem działalności firmy jest jej rozwój. W żadnym wypadku nie można tu mówić o spoczywaniu na laurach. Pomimo ciągłej zmiany designu zegarki te nie zatraciły swojego pierwotnego charakteru Niepowtarzalność każdej generacji jest jej wielką zaletą skutkującą tym, że kolejne odsłony kulowej serii sprzedają się znakomicie. Oferują rewelacyjną jakość za rozsądne pieniądze gwarantując wykonanie na najwyższym światowym poziomie oraz prezentując to co firma ma na dzień dzisiejszy najlepszego do zaoferowania.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Zegarki.pl polecają