Momotaro świat jeansów

Ciekawostki26. Maj 2020

Za sukces firmy odpowiada jej założyciel Hisao Manabe. Nazwa jeansów Momotaro bezpośrednio nawiązuje do japońskiego bohatera narodowego. Marka na trwałe wrosła w japońską popkulturę, a jej korzenie sięgają 1992 roku, kiedy rozpoczęła produkcję w małym nadmorskim miasteczku Kojima w prefekturze Okayama. Wizja Manabe'a była jasna i opierała się na braku kompromisów w zakresie jakości. Początkowo firma zatrudniała trzy osoby, 30 lat później w fabrykach, sklepach i biurach w Tokio, Osace, Kioto i Okayama zatrudnionych jest 140 osób.

Momotaro świat jeansów

MOMOTARO SYMBOL SIŁY

Kluczem do sukcesu rynkowego okazały się dobry pomysł na produkt i markę. Według zamysłu twórcy powinno być w niej zawarte dążenie do szycia najlepszego jeansu w Japonii i bycia najlepszą firmą jeansową na świecie. Momotaro to heroiczna postać, mocno osadzona w japońskim folklorze, blisko związana z Okayamą. Imieniem tym nazwane jest nawet lotnisko - Okayama Momotaro Airport. Postać bajkowego Momotaro stanowi najsłynniejszy symbol miasta i prefektury, a nadanie firmie tej nazwy podkreśla wyjątkowość i siłę, jaka cechowała odważnego chłopca.

WYJĄTKOWE JEANSY

Sukces zawarty jest w stwierdzeniu „bez kompromisów”. Od początku swego istnienia firma w żadnym aspekcie procesu produkcyjnego nie szła na łatwiznę. Założyciel Momatoro zdradzając kulisy produkcyjne, podkreśla, że do wytworzenia spodni używany jest materiał wykonany z wysokiej jakości bawełny, do farbowania używany jest barwnik w kolorze głębokiego indygo, dzięki któremu łatwiej uzyskać efekt wytarcia. W celu uzyskania efektu ręcznej pracy używane są stare krosna wahadłowe, a wszystkie detale są starannie, ręcznie odszyte. Krótko mówiąc, jakość była i jest priorytetem i nie może być mowy o żadnych kompromisach. Zgodnie z pierwotnymi założeniami pana Manabe, firma zawsze przekracza światowe standardy.

Zegarek Oris Momotaro

Najnowsze artykuły

Kategorie

Zegarki.pl polecają